Homanit Arena

W październiku 2014 r. swoje drzwi dla wszystkich otworzyła nowa hala w Karlinie, czyli Regionalne Centrum Turystyki i Sportu, które było obiektem długo oczekiwanym przez wszystkich. Prawie rok po otwarciu, RCTiS zmienia swoją nazwę. Od dzisiaj to HOMANIT ARENA Regionalne Centrum Turystyki i Sportu.

NOWA HALA, NOWE MOŻLIWOŚCI – CZYLI OBIEKT DLA KAŻDEGO

Sport, kultura, koncerty, zabawa i rozrywka a także dbałość o kondycję, zdrowie a nawet urodę. Wszystko w jednym miejscu. Obiekt dostosowany jest do organizacji imprez artystycznych, sportowych, kulturalnych, wystawienniczych, konferencyjnych, koncertowych, pracowniczych, integracyjnych, wernisaży, biesiad i wielu innych. Funkcjonalna aranżacja areny głównej jest w stanie pomieścić nawet do 1200 osób.

Obiekt idealnie nadaje się do organizowania zajęć dla dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów, zajęć indywidualnych i grupowych, szkolnych i klubowych oraz imprez dla pracowników.

Dlaczego HOMANIT ARENA?

Grupa HOMANIT to obecnie jeden z największych pracodawców w regionie, który nie tylko inwestuje w rozwój zakładu, ale także w rozwój kadry i stale powiększa zatrudnienie. Obecnie firma zatrudnia ponad 600 osób. W przeciągu 10 lat swojej działalności w Karlinie, spółka zainwestowała ponad 457 mln zł w swój rozwój. Ale to również firma, która doskonale wie, czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu. To firma, która wraz z własnym rozwojem analizuje otoczenie bliższe i dalsze, która analizuje lokalne problemy społeczne, a następnie współpracuje z samorządem w celu ich rozwiązania. To firma, która jest blisko lokalnej społeczności. Firma włączyła się w remont szkolnej stołówki, wspiera realizację imprez sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych organizowanych na terenie Gminy Karlino. Firma Homanit partycypuje w budowie mieszkań komunalnych w Gminie Karlino oraz wspiera sport. Przez okres 8 lat firma przekaże łącznie 4 mln złotych ( 0,5 mln rocznie przez okres 8 lat począwszy od roku 2014 z czego 450 tys. na budowę mieszkań a 50 tys. na rozwój sportu w Gminie).

Nadanie najważniejszej karlińskiej inwestycji ostatnich lat nazwy HOMANIT ARENA Regionalne Centrum Turystyki i Sportu jest podkreśleniem roli, jaką w kształtowaniu wzajemnych relacji na linii samorząd – strefa biznesu odgrywa dialog oraz współpraca, której owocem jest wiele wspólnych przedsięwzięć, działań. Taka synergia wnosi wartość dodaną dla lokalnej gospodarki i rozwoju życia społecznego. To pokazanie pozytywnych praktyk na rzecz środowiska i społeczeństwa oraz zaakcentowanie, że społeczna odpowiedzialność przyczynia się do tworzenia wartości społecznej, poprzez oddziaływanie w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do HOMANIT ARENA. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

 

BCH_9212-Edit-Edit-Edit