Spływy kajakowe rzeką Parsętą i Radew to doskonała okazja, aby połączyć relaks z aktywnością fizyczną i bliżej poznać piękne tereny północnej Polski, rzek przymorskich leżących w obszarze chronionym Natura 2000.  W trakcie spływu można podziwiać malownicze krajobrazy i piękno przyrody.

Nasza firma oferuje wypożyczenie kajaków (kajaki dwuosobowe wraz z osprzętem tj. kapoki i wiosła),  a także organizuje spływy z przewodnikiem, który zadba o bezpieczeństwo i wszystkie niezbędne formalności. Dla naszych klientów przygotowaliśmy kilka tras, w tym spływy jednodniowe i kilkudniowe, dostosowane do poziomu zaawansowania. Oferujemy spływy rodzinne, firmowe, męskie. Na Państwa życzenie możemy wynająć same kajaki lub zorganizować kompleksowo spływ kajakowy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i do doświadczenia niezapomnianych wrażeń podczas spływów kajakowych rzeką Parsętą i Radew. Gwarantujemy, że to będzie jedna z najlepszych przygód w twoim życiu!

Zapraszamy do kontaktu – w zależności od Twoich oczekiwań zaproponujemy Ci odpowiednią trasę spływu.

Rezerwacje kajaków:

Homanit Arena

Karlino ul. Kościuszki 1A

Tel. Tel. +48 94 311 60 50 lub 784-093-041

Szczegóły dotyczące spływów:

RADEW:

Charakterystyka rzeki Radew

Rzeka Radew, największy dopływ rzeki Parsęty, stanowi około 34% całej powierzchni zlewni Parsęty. Spadek rzeki wynosi 69m. Ma bogato rozwiniętą siec dopływów, a jej górne odcinki znajdują się na terenach wodonośnych, z których pobierana jest woda pitna studniami głębinowymi dla miasta Koszalina. Rzeka praktycznie na całej swojej długości przepływa przez tereny zalesione jest malowniczo położona, woda jest bardzo czysta, brzegi są niskie i łatwo jest wyjść z wody na brzeg. Nurt na Radwi jest słabszy niż na Parsęcie. W latach 1912-1922 na Radwi utworzono dwa zbiorniki zaporowe; jezioro Rosnowskie (189ha) i jezioro Hajka(92ha) przez które przepływa rzeka Radew.

Najważniejsze informacje

     – długość rzeki: 83 km

     – długość odcinka na spływ kajakowy: 80 km +49 km (Radew + Parsęta)

     – czas całkowity spływu rzeką: 6 dni

     – poziom trudności: łatwa, srednia, trudna (w zależności od odcinka)

Warto wiedzieć

Na spływy kajakowe RADWIĄ dla początkujących kajakarzy nadają się odcinki od Mostowa do Kołobrzegu, a od KWIECKA do MOSTOWA są to bardziej przeprawy przez dwa dni niż spływu – ciężkie przez koryto rzeki – wyłącznie dla profesjonalistów, rzeka jest bardzo ciężka na tym odcinku !!!