Turystyka rowerowa w naszych okolicach rozwija się bardzo dynamicznie. Od początku sezonu rowerowego ładna pogoda skłania do wyjazdów w teren. Wystarczy wsiąść na rower i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze i szukasz pięknych tras, które pozwolą ci cieszyć się przyrodą, to karlinskie ścieżki rowerowe są właśnie dla ciebie. Te malownicze trasy wiodą przez piękne tereny i oferują niezapomniane widoki.

Karlińskie ścieżki rowerowe to doskonała opcja dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Są tam trasy łatwe i krótkie, idealne dla rodzin z dziećmi, jak i trudniejsze i dłuższe, dla bardziej zaawansowanych rowerzystów. W trakcie jazdy można podziwiać piękne krajobrazy, zobaczyć wiele zabytków i poznać historię tego miejsca.

Karlińskie ścieżki rowerowe to doskonały sposób na relaks, aktywny wypoczynek i doświadczenie niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i do doświadczenia niezapomnianych wrażeń podczas jazdy na rowerze po karlińskich ścieżkach! Gwarantujemy, że to będzie wspaniała przygoda!

Jazda na rowerze – to idealna propozycja na wiosenne i letnie miesiące. Wycieczki rowerowe to wspaniałe rozwiązanie na wspólne spędzenie czasu z rodziną, podziwianie krajobrazów, z dala od miejskiego zgiełku. To wspaniały trening dla nóg. W gminie Karlino posiadamy ponad 30 km bezpiecznych asfaltowych ścieżek rowerowych. Najważniejsze ścieżki i szlaki rowerowe to:

  1. SZLAKIEM ZWINIETYCH TORÓW – z Karlina do Kołobrzegu – Ścieżką można dojechać z Karlina do Gościna (17,9km) dalej ścieżka dzieli się na trzy kierunki. Pierwszy na południe z Gościna do Dargocic (4,8km). Drugi, najdłuższy (23,4km), południowo zachodni prowadzi z Gościna przez Rymań nad jezioro Popiel. Ostatni północny odcinek prowadzi przez Charzyno do drogi łączącej Kołobrzeg z Trzebiatowem (10,8km). Dalej, wyznaczonym szlakiem możemy dojechać do Grzybowa, skąd ścieżką rowerową wzdłuż morza dojedziemy do samego Kołobrzegu i dalej do Ustronia Morskiego – Mielna i Koszalina lub w drugą stronę w kierunku Mrzeżyna, nadmorskim szlakiem R-10. Wzdłuż całej ścieżki powstały miejsca postojowe dla rowerzystów, wyposażone w ławy, stoły, zadaszenia. Ścieżka biegnie po nasypach byłej kolejki wąskotorowej i omija główne drogi, dlatego jeździ się bezpiecznie. Nawierzchnia jest asfaltowa. Po przejechaniu 5 km w miejscowości Lubiechowo odnogą w prawą tzw. szlakiem św. Jakuba dojedziemy do miejscowości Włościbórz (ok. 5 km to droga gruntowa) skąd drogą powiatową dojedziemy do Wrzosowa, a dalej do Mierzyna i znów jesteśmy na ścieżce rowerowej prowadzącej szlakiem solnym do Karlina lub z Włościborza drogą powiatową w kierunku Dygowa lub Pobłocia Wielkiego, skad ścieżką rowerową Szlakiem zwiniętych torów dojedziemy do Karlina
  2. Ścieżka rowerowa nad Parsętą (1,5 km) – którą poprzez miejsce postojowe Bike & Ride przy mini przystani kajakowej z bezpośrednim zejściem do wody i z wiatami grillowymi, dalej przez las (1,5 km) dotrzemy do ścieżki rowerowej SZLAKIEM ZWINIETYCH TORÓW i dalej w kierunku Gościna.
  3. Ścieżka rowerowa z Karlina – od Dworca PKP, w pobliżu którego znajduje się postój Bike & Ride możemy albo dojechać do ścieżki SZLAKIEM ZWINIETYCH TORÓW albo ul. Kołobrzeską trasą tzw. szlaku solnego dojechać do Daszewa, dalej do Mierzyna, a stąd do Granicy powiatów: Białogardzkiego i Kołobrzeskiego, by stąd kontynuować podróż drogą powiatowa do Ustronia Morskiego, gdzie możemy dalej kontynuować podróż nadmorską trasą rowerową R-10. lub z Mierzyna drogą Powiatową w kierunku Ubysławic i dalej do granic powiatów: Białogardzkiego i Koszalińskiego w kierunku Biesiekierza i jeziora w Cieszynie.
  4. Ścieżka w ciągu placu przy fontannie ul. Konopnicka (0,5 km) – łącznik z postojem Bike & Ride w Karlinie pomiędzy ścieżką rowerową Karlino – Białogard (8 km) w trakcie realizacji, a dworcem PKP – przez ul. Okrzei i Nadbrzeżną z Przystanią kajakową i kolejnym postojem Bike & Ride

Korzystając z aplikacji mobilnej ROWEREM PRZEZ POMORZE ZACHODNIE możemy w dowolny sposób układać sobie trasy wycieczek rowerowych na terenie całego Pomorza Zachodniego.  Z aplikacją nie zgubisz się na trasie! W aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!