HOMANIT ARENA – REGIONALNE CENTRUM TURYSTYKI I SPORTU W KARLINIE

Sport odgrywa coraz większą rolę w życiu każdego człowieka. Dbałość o zdrowie, sylwetkę i prawidłową postawę ciała, rozwój sprawności i wydolności fizycznej jest w dzisiejszych czasach czymś tak powszechnym, że spędzanie czasu przed telewizorem czy komputerem stało się po prostu niemodne. Gmina Karlino, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców, podejmuje szereg działań i inicjatyw w zakresie rozwoju sportu, turystyki i rekreacji, które są często pasją i ważnym elementem ich stylu życia. Taka właśnie idea przyświecała budowie Homanit Areny – Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie.

WSZYSTKO, CZEGO TRZEBA

Nowoczesna baza Homanit Areny uzupełnia istniejącą ofertę sportową i turystyczną w naszej gminie. To kompleks sportowy, który wraz z zapleczem w pełni zaspokaja potrzeby sportowe i kreuje nową jakość życia i spędzania wolnego czasu.  Zlokalizowany w sąsiedztwie stadionu miejskiego centrum to wielofunkcyjny obiekt dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Na parterze hali zlokalizowano kompleks sanitarno-socjalny, centrum rehabilitacji z siłownią, kriokomorą i strefą relaksu, salkę zabaw dla dzieci tzw. Małpi Gaj oraz kręgielnię. Piętro przeznaczono na kort do squasha, ściankę wspinaczkową, salę ćwiczeń przystosowaną do zajęć fitness oraz na salę sportową o wymiarach 33,00 x 47,40 m wraz z widownią dla 523 osób. Tutaj również znajdują się pomieszczenia biurowe, w których ulokowano gabinet doradztwa żywieniowego oraz gabinet kosmetologiczny. Znajduje się tutaj również salka konferencyjna (tzw. klubowa). Na obydwu poziomach zaprojektowano niezbędne pomieszczenia towarzyszące (szatnie, sanitariaty, pomieszczenia i zaplecza techniczne). Dogodna lokalizacja oraz zaplecze parkingowe ułatwiają dostępność do obiektu sprawiając, że dojazd oraz parkowanie nie jest żadnym problemem.

Obiekt wybudowany został w poszanowaniu środowiska naturalnego poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii w postaci pomp ciepła, solarów oraz ogniw fotowoltaicznych, które wykorzystywane są w bieżącej eksploatacji budynku.

 

Cennik