XXIV BIEG PAPIESKI IM. ŚW. JANA PAWŁA II – 12.06.2016

„SPORT JEST RADOŚCIĄ ŻYCIA, ZABAWĄ, ŚWIĘTEM”

św. Jan Paweł II

 

Bieg Papieski jest  imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym, którą mamy zaszczyt z sukcesem organizować na swoim terenie już od 16 lat. Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991. W celu uczczenia  tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji  od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka.  Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportoweprzyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania włąsnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.

 

Bieg rozpoczyna się pod Figurą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu  kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15km. Bieg odbywa się w kategorii open, ale nagradzamy również w 6 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyzn oraz osoby niepełnosprawne. U nas na mecie każdy, kto ukończył bieg – otrzymuje na mecie medal z wizerunkiem papieża. Dla każdego biegacza ten medal ma inne znaczenie: laur za pokonanie trasy, amulet, szczęście, prezent dla najbliższych, trofeum. A jakie będzie miał dla ciebie? Zapraszamy na tarsę biegu. Wśród biegaczy jest spora grupa, która ma już bardzo dużą kolekcję krążków z Karlina. Dołącz do nich. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć ich kolekcjonowanie. W tym roku dołożyliśmy nową kategorię – służby mundurowe!

Trasa Biegu - plan maista

Po ceremonii dekoracji zwycięzców przeprowadzone zostanie losowanie 20 nagród rzeczowych wśród osób, które ukończyły Bieg Główny. W przypadku nieobecności osoby, która po trzykrotnym wyczytaniu wylosowanego nr startowego nie zgłosi się po odbiór nagrody, dana nagroda rzeczowa powraca do puli nagród, a losowanie jest powtórzone. Nagrody rzeczowe: 2 sztuki zegarki dla biegaczy GARMIN i 18 sztuk nagród rzeczowych np. sprzęt sportowy, książki, sprzęt RTV, AGD, vouchery, karnety na usługi sportowe, turystyczne i rekreacyjne.

 

 

Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz bieg dla samorządowców, ksieży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km.

 

Całej imprezie towarzyszy piknik rodzinny: plenerowy palc zabaw, występy artystyczne dzieci i okolicznych artystów, kawiarenka pod chmurką, atmosferta radości i zabawy.

Już dzisiaj zaplanuj sobie ten dzień, aby go wspólnie spędzić z nami, ze swoją rodziną właśnie w Karlinie na miejscowym stadionie.

 Mapa_punktów_z_wodą_-_gmina

Dyrektor Biegu – Emilia Filipowicz
Kierownikiem zawodów jest Franciszek Terech.
Sędzia główny biegu – Piotr Kołodziejczyk

Obsługa administracyjna biegu – Karolina Majchrzak
Biuro zawodów  czynne w dniach:

10.06.2016 (piątek) – 7-21.00

11.06.2016 r. (sobota) 09.00-21.00

12.06.2016 r. od godziny 8.00-14.00.

Adres organizatorów :
Komitet Organizacyjny Biegu
ul. Kościuszki 1A
78-230 Karlino
tel. 48 94 311 60 50
tel. kom. 570 990 747, 606 415 847
e-mail : hala@karlino.pl

Organizatorzy:

  • Urząd Miejski w Karlinie
  • Zarząd Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych
  • Kuria Biskupia Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Opłata startowa wniesiona do dnia 10.06.2016. wynosi 15,00 złotych (płatne przelewem na konto Bank Spółdzielczy Odział w Karlinie nr konta 50 8562 0007 0020 0064 2000 0010) lub gotówką w kasie Urzędu Miejskiego w Karlinie.

 

wpisowe w dniu 11 i 12.06.2015r. – 30 zł – forma płatności: gotówka w biurze biegu).

 

Z opłaty startowej zwolnione są osoby, które mają ukończone 60 lat w dniu imprezy  i starsze, osoby niepełnosprawne i poruszające się na wózkach inwalidzkich.
W treści przelewu/wpłaty prosimy podać: Imię i nazwisko, miejscowość/klub oraz dopisek: „Opłata startowa – XXIV Bieg Papieski.

 

Program Biegu Papieskiego i regulaminy znajdziecie Państwo poniżej jako załączniki.

 

Rejestrować się na bieg można za pomocą strony: www.inetsport.pl

W tym celu należy zalogować  się na stronie, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny.