Puchar Burmistrza pojechał do Kołobrzegu

28 stycznia 2017 roku w Hali Sportowej przy ul. Kościuszki 1A w Karlinie odbył się III TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLDBOJÓW o Puchar Burmistrza Karlina. Współorganizatorami turnieju byli Zarząd Obiektów Sportowych, Turystki i Rekreacji w Karlinie, KS MaxTrans/Sokół Karlino i Stowarzyszenie Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów – w drodze losowania podzielonych na dwie grupy.
W grupie A wystąpili: Intermarche/Rega Trzebiatów, Ikar Krosino (oba zespoły II liga PLO), Oldboje Iskra Białogard i Zryw Kretomino (oba zespoły I liga PLO). W grupie B zagrali: Amator Kołobrzeg (I liga PLO), Bizon 1977 Cerkwica, Maxtrans/Sokół Karlino i Pamet Świdwin (wszystkie trzy zespoły II liga PLO). Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, czas zawodów 1 x 12 min., a w finale mecz 2 x 10 minut. Łącznie zagrano 18 momentami bardzo emocjonujących spotkań, a w szczególności mecz finałowy, który do ostatniego gwizdka trzymał wszystkich w napięciu. Łącznie strzelono 94 bramki, z których kilka w tym bramki Romka Granosika z Pametu i Tomka Tomaszczenika z Regi szczególnie urokliwe ucieszyłyby oko najbardziej wybrednego kibica i pokazały wysokie ich piłkarskie umiejętności.
WYNIKI GRUPY A
1) Intermarche/Rega Trzebiatów – Zryw Kretomino 1 : 3
2) Ikar Krosino – Oldboje Iskra Białogard 4 : 2
3) Intermarche/Rega Trzebiatów – Ikar Krosinio 3 : 3
4) Zryw Kretomin – Oldboje Iskra Bialogard 0 : 2
5) Oldboje Iskra Białogard – Intermarche/Rega Trzebiatów 4 : 1
6) Ikar Krosino – Zryw Kretomino 2 : 2
Awans do półfinału z grupy A wywalczyli Oldboje Iskra Białogard i Ikar Krosino
WYNIKI GRUPY B
1) Bizon 1977 Cerkwica – Pamet Świdwin 0 : 3
2) Maxtrans/Sokół Karlino – Amator Kołobrzeg 2 : 1
3) Bizon 1977 Cerwica – Maxtrans/Sokół Karlino 1 : 2
4) Pamet Świdwin – Amator Kołobrzeg 1 : 4
5) Amator Kołobrzeg – Bizon 1977 Cerkwica 4 : 1
6) Maxtrans/Sokół Karlino – Pamet Świdwin 1 : 4
Awans do półfinałów z grupy B wywalczyli Amator Kołobrzeg
i Pamet Świdwin.
Po rozgrywkach grupowych zgodnie z układem w tabelach rozegrano spotkania o końcową klasyfikacje w turnieju. I tak zespoły, które w tabeli grupy A i B zajęły 4 m-ca zagrały mecz o VII m-ce w turnieju. Tu Intermarche/Rega Trzebiatów pokonała 3 : 1 oldbojów Bizona 1977 Cerkwica. Zespoły, które w tabeli grupy A i B zajęły 3 m-ca grały mecz o V m-ce w turnieju. W tym meczu Zryw Kretomino w regulaminowym czasie zremisował 1 : 1
z Maxtrans/Sokół Karlinio i o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych. Tu lepszymi okazali się oldboje z Kretomino pokonując gospodarzy turnieju 4 : 3.
W pierwszym pojedynku półfinałowym Oldboje Iskry Białogard ulegli 2 : 4 Pametowi Świdwin. W drugim zaś Ikar Krosino uległ 1 : 3 oldbojom Amatora Kołobrzeg. Przegrywający z obu spotkań półfinałowych rozegrali mecz o III miejsce w turnieju, które zdobyli Oldboje Iskry Białogard pokonując 5 : 2 Ikar Krosino.
Zwycięzcą II Turnieju Halowej Piłki Oldbojów o Puchar Burmistrza Karlina zostali oldboje Amatora Kołobrzeg, którzy po bardzo emecjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali 8 : 5 ubiegłorocznego zwycięzcę imprezy Pamet Świdwin. W składzie Amatora Kołobrzeg wystąpili: Maciej Kowalski, Piotr Dubiela, Ireneusz Pozorski,Sylwester Hały, Jacek Maślany, Mariusz Rymarz, Bartosz Mielczarek, Zbigniew Słowik, Grzegorz Piwko i Andrzej Wojciechowski. W 26 letniej historii Pomorskiej Ligi Oldbojów nie widziałem tak dobrze prezentujący się zespół Amatorta Kołobrzeg.
Koronę Króla Strzelców przyozdobioną 9 brylantami strzelonych bramek założył Piotr Dubiela z Amatora Kołobrzeg. Najlepszym bramkarzem został wybrany – Maciej Kowalski z Amatora Kołobrzeg, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Andrzeja Sosnowskiego z Pametu Świdwin. Wyróżnieni piłkarze otrzymali piękne statuetki, a wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju puchary, które wręczali Burmistrza Karlina – Waldemar Miśko
i Tadeusz Staszewski organizator turnieju.
W przerwach turniejowej rywalizacji krzepiono się do woli ciastem,
a po sportowych zmaganiach w Barze Bistro Bogdana Góralczyka stracone kalorie uzupełniono tradycyjnym schaboszczakiem i zupką krzepką.
Zawody sędziowali: Józef Dąbrowski, Artur Karwas i Zdzisław Ryfun – wszyscy z Koszalina wspomagani przez Dariusza Jaguścik
z Karlina, który był sędzią czasowym i jednocześnie sprawował opiekę medyczną. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał Andrzej Schneider – prezes Stowarzyszenia Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.
Wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tego Turnieju
i wzięli w nim udział – serdecznie dziękuję.