Kinga Szymańska zawodniczką OLIMPII Szczecin

Kinga Szymańska mieszkanka Gminy Karlino, absolwentka szkoły podstawowej w Karścinie i karlińskiego gimnazjum, w piłkę nożną gra od 8 roku życia, swoje pierwsze kroki na boisku stawiała w szkole podstawowej w Karścinie, gdzie szybko zauważono jej talent i zaproponowano grę w II ligowym Olimpie Gościno.

Pierwszym najważniejszym sukcesem Kingii było zajęcie I miejsca w Lidze Bałtyckiej, reprezentując jeszcze szkołę podstawową w Karścinie, gdzie wspólnie z drużyną pokonała w finale swój późniejszy zespół, Olimp Gościno. Została również wówczas najlepszą zawodniczką turnieju i w nagrodę cała drużyna pojechała na otwarcie stadionu – areny w Gdańsku.

Reprezentowała karlińskie gimnazjum w drużynie piłki nożnej dziewcząt.

Umiejętności mieszkanki Gminy Karlino zostały zauważone i docenione przez Polski Związek Piłki Nożnej. Kinga wspólnie z innymi dziewczętami z różnych klubów z Polski otrzymała  już dwukrotnie powołanie do reprezentacji Polski kobiet.

Zdobyła ponad 40 medali i wiele pucharów.  W IX Halowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Pajo Cup 2014, który odbył się w Szczecinie – mimo iż drużyna Olimp Gościno nie wygrała to Kinga Szymańska została uznana Najlepszą Zawodniczką Turnieju.

Kinga wielokrotnie była nagradzana na innych turniejach, w tym. m.in. podczas największego w Polsce halowego turnieju piłki nożnej dziewcząt i kobiet w Grodzisku Mazowieckim w 2015 r., gdzie zdobyła jednocześnie aż trzy tytuły – królowej strzelców, najlepszej zawodniczki i gwiazdy turnieju. W kat. U-16 Juniorki Młodsze Olimp  Gościno zwyciężyła. Warto zaznaczyć, że w tej drużynie grały wówczas cztery karlinianki.

Podczas 54. Turnieju  im. Stanisława Figasa w 2014 roku w Koszalinie Kinga wspierała drużynę karlińskich chłopaków, co zaowocowało  historycznym awansem do półfinału i ostatecznie zajęciem III miejsca w Turnieju. Karlino pokonało wówczas takie drużyny jak Kotwica Kołobrzeg i Hubertus Biały Bór, a Kinga Szymańska  została uznana najlepszą zawodniczką Turnieju. W finale Wojewódzkim Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt Wałcz 2015 karlińskie Gimnazjum zajęło dzięki niej 3m drużynowo. Kinga Szymańska jak była zawodniczką Kadry U-16 Województwa Zachodniopomorskiego.

W 2016r.  w II Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Halowej Kobiet „Fala Woman Cup 2016” Międzyzdroje  – I m. w kategorii seniorskiej, zdobyła tytuł Najlepszej zawodniczki w V Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także tytuł Królowej Strzelczyń (14 bramek  tylko w Poznaniu)podczas Finału Makroregionu w Poznaniu Coca Cola Cup – reprezentując zespół karlińskiego Gimnazjum. W XII Międzynarodowym Turnieju Halowym Piłki Nożnej Grodzisk Cup 2016 – I miejsce w kategorii OPEN (seniorska) – została również wybrana do drużyny All Stars – najlepsza piątka Turnieju seniorek. Kinga była również powołana w roku 2016 kadry narodowej – na dwu mecz Polska – Czechy.

W 2017 r. podczas XIII Międzynarodowego Turnieju Halowego Piłki Nożnej Grodzisk Cup 2017 –zajęła z drużyną II miejsce.

Kinga odbywała testy w najlepszym klubie w Polsce – Medyku Konin, ale również w niemieckim Wolfsburgu, gdzie poszło jej doskonale, jednak aby podpisać z nim kontrakt Kinga musi być pełnoletnia.