“W zdrowym ciele zdrowy duch” – partnerskie spotkania seniorów

Gmina Karlino informuje, iż otrzymała dofinansowanie na realizację projektu skierowanego do seniorów pn. “W zdrowym ciele zdrowy duch” – partnerskie spotkania seniorów / “Ein gesunder Geist in einem gesunden Körper” – partnerschaftliche Begegnungen von Senioren.

Projekt zrealizowany zostanie w okresie 8-12.06.2017r. W projekcie weźmie udział 100 osób, w tym 60osób z Polski i 40 osób z Niemiec.

 

Partnesrkie spotkania realizowane będą na terenie obiektów sportowych w Karlinie. Zaplanowano również spacer po Karlinie, zwiedzanie Karlińskich obiektów oraz dwie wycieczki: do Kołobrzegu oraz do ogrodów HORTULUS w Dobrzycy. Zorganizowane zostanie spotkanie integracyjne w kręgielni. Nie zabraknie olimpiady dla seniorów, turnieju w badmintona oraz w bule. Podczas imprezy przygotowany zostanie fotoreportaż obrazujący przebieg projektu. Do realizacji projektu zaangażowanych będzie 4 tłumaczy.

W ramach aktywności dla seniorów zaplanowano: olimpiadę seniorów, gdzie każdy senior otrzyma pamiątkowy medal, warsztaty plastyczne w Karlińśkim Ośrodku Kultury, wspólne wieczory integracyjne przy ognisku, grillu wraz z tańcami i muzyką, wspólne śpiewanie. Podczas olimpiady zaplanowano kilka konkurencji sprawnościowych, m.in. slalom, bieg z przeszkodami, strzał na bramkę, kręgle, skok w dal, rzut do tarczy, kosza i inne. Odbędzie się rónież turniej w badmintona oraz w bule. Do tego celu zakupiony zostanie drobny sprzęt sportowy do gry w badmintona oraz w bule.Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas kolejnych polsko – niemeickich spotkań w Karlinie.

W niedzielę wszyscy seniorzy wezmą wspólny udział w 25. Biegu Papieskim, podczas którego zorganziowany będzie bieg seniora.  Razem dopingować będą również najmłodszych, wezmą udział w pikniku rekreacyjnym, po czym wspólnie z biegaczami pojadą do Domacyna, gdzie rozpoczyna się start Biegu Głównego na 15 km. Później dojadą ponownie na stadion w Karlinie, gdzie dalej uczestniczyć będą w pikniku rekreacyjno – kulturalnym i wspólnie dopingować będą biegaczy kończących bieg na 15 km. Po kolacji zaplanowano wspólny wyjazd na pokaz tańczących i grajacych fontann w centrum Karlina na tzw. Plac Wolgast.

Wartość projektu to 21 479,00 Euro, z czego 85% tj. 18 257,15 to dofinansowanie, a 15% czyli 18 257,15 Euro to środki włąsne Gminy Karlino.

 

Projekt zrealizowany będzie w ramach „Funduszu Małych Projektów Interreg V A Komunikacja-Integracja-Współpraca”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz budżetu państwa.

2698__Interreg5a_Logo_Color_2015-06-11