“W zdrowym ciele zdrowy duch” — partnerskie spotkania seniorów

Gmina Karlino informuje, iż okresie 8-12.06.2017 r. zrealizowała projekt  “W zdrowym ciele zdrowy duch” – partnerskie spotkania seniorów.

Partnesrkie spotkania realizowane były na terenie obiektów sportowych w Karlinie.

W czwartek, po przyjeździe gości, wszyscy seniorzy spotkali się z zastępcą Burmistrza Karlina przy Ratuszu, skad udali się na wspólny spacer po Karlinie: Wyspa Biskupia – miejsce historycznej lokalizacji Karlina, remiza strażacka i wystawa sprzętu ratowniczego z róznych lat, wizyta w Karlińśkim Ośrodku Kultury i zwiedzanie wystawy „Takie jest życie taki jest świat”. Kolejnym punktem był turniej w badmintona w Homanit Arena poh haałem: Z badmintonem za pan brat. Ostatnim punktem programu była impreza integracyjna na kręglach połaczona z kolacją w kręgielni.

W piątkowe przedpołudnie odbyła się impreza sportowa w hali: Olimpiada seniorów, na zakończenie której każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz certyfikat uczestnictwa. Po południu odbyły się warsztaty plastyczne w Karlińskim Ośrodku Kultury związane z przygotowywaniem witraży w wersji mini. Kolejnym punktem programu był wspólny spacer na przystań kajakową, gdzie odbył się turniej w bule. Na zakończenie kolejnego dnia wspólnych spotkań seniorów odbyła się wspólna kolacja połączona ze wspólnym śpiewaniem.

W sobotę zorganizowana została wycieczka do Kołobrzegu (spacer po starym mieście, port rybacki, marina jachtowa, port, rejs statkiem, latarnia morska, spacer promenadą nadmorską, po molo) i ogrodów Hortulus w Dobrzycy, kolacja – ognisko integracyjne połączone ze wspólnym śpiewaniem oraz turniejem w bule.

Niedziela, to udział w 25 Biegu Papieskim, w biegu seniora na 200 m. Technika pokonania trasy byłą dowolna: marsz, marszobieg, bieg, spacer z kijkami. Mimo, iż wielu seniorów deklarowało spacer, to w wielu obudził się duch rywalizacji i mimo wszystko zaoferowali nam sporą dawkę emocji. Medal otrzymany na mecie był najlepszą nagrodą. Po biegu nasi seniorzy kibicowali pozostałym uczestnikom biegów oraz wzięli udział w pikniku rekreacyjno – kulturalnym, podczas którego wystąpiły amatorskie lokalne zespoły. Przed biegiem na 15 km nasi seniorzy pojechali do Domacyna na start Biegu Głównego, następnie był  powrót na stadion, kibicowanie kończącym bieg. Ostatnim punktem dnia był udział w pokazie fontann grających i śpiewających.

Zorganizowana polsko – niemiecka impreza pozwoliła seniorom z terenu Gminy Karlino na bezpośrednie kontakty z gośćmi z naszych miast partnerskich, aktywne spędzenie czasu, poznanie różnych form aktywności i wspólny udział w XXV Biegu Papieskim. W ten sposób mieszkańcy naszej gminy zintegrowali się z naszymi niemieckimi partnerami z Dargun i Wolgast oraz nawiązali nowe znajomości i udowodnili, że seniorzy mogą być aktywni i realizować się w jesieni życia.

Projekt został zrealizowany w ramach „Funduszu Małych Projektów Interreg V A Komunikacja-Integracja-Współpraca”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska oraz budżetu państwa.

2698__Interreg5a_Logo_Color_2015-06-11