W poszukiwaniu kwiatu paproci czyli karlińska Noc Świętojańska

 

25 czerwca 2017r. na przystani kajakowej Wodnik w Karlinie zgodnie z wieloletnią tradycją mieszkańcy z całego regionu spotkali się aby wspólnie świętować podczas najkrótszej nocy w roku a zarazem podczas pierwszego weekendu lata Noc Świętojańską. Doskonała zabawa i mnóstwo atrakcji sprawiły, że Karlino jak co roku odwiedziła liczna grupa gości również z zaprzyjaźnionych miast partnerskich z Niemiec – Dargun i Wolgast.
Noc Kupały to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych gminy Karlino. Mieszkańcy jak i goście wzorem lat ubiegłych, tłumnie przybywają na przystań wiedząc, że tu jak co roku czeka na nich dobra zabawa i mnóstwo atrakcji !
Najmłodsi uczestnicy festynu mogli skorzystać z wielu atrakcji. Były dmuchane zamki, wata cukrowa, balony napełnione helem, popkorn. Natomiast dorośli mogli się zrelaksować korzystając z uroków smacznej kuchni podziwiając zmagania zawodników biorących udział w Turnieju Drużyn oraz przygotowanych zwyczajowych konkurencjach dla chętnych, m.in. przejeździe rowerem przez kładkę czy wyścigu kajaków.
Emocji podczas Turnieju Drużyn nie brakowało ! W zmaganiach wzięły udział ekipy z Dargun i Wolgast, natomiast honoru Karlina broniła drużyna pod przewodnictwem Waldemara Miśko.
Zawodnicy poszczególnych drużyn mieli za zadanie m.in. wypleść wianek, napełnić butelkę wody małym kubkiem pokonując jednocześnie dystans 8 m, wziąć udział w wyścigu tratw, czy przeciągnąć linę na swoją stronę. W tym roku zwyciężyła drużyna gospodarzy. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z Wolgast a trzecie gościom z Dargun.
Noc Świętojańska nie obyłaby się również bez klasycznego przejazdu rowerem przez kładkę czy wyplatania wianków, które wieczorem popłynęły rzeką Radwią jako symbol panieństwa i dziewictwa puszczane przez panny oczekujące szybkiego zamążpójścia.
Za udział w konkursach wręczone zostały puchary oraz nagrody.
Około godziny 22:00 karlińską publiczność rozgrzewał Zespół Talizman, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy na specjalnie przygotowanym parkiecie.
O godzinie 23:30 rozpoczęło się tradycyjne widowisko obrzędowe tzw. puszczanie wianków, którego zwieńczeniem był pokaz sztucznych ogni, rozświetlający niebo na przystani kajakowej w Karlinie.
Na zakończenie zaplanowana została wspólna zabawa taneczna z zespołem ON OFF, która potrwała do wczesnych godzin porannych.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy.
Dziękujemy serdecznie sponsorom i partnerom, bez wsparcia których impreza nie mogłaby się odbyć.

Zdjęcie użytkownika Karlino - Gmina z Energią.