15 km na 15. rocznicę wstąpienia Polski do UE

Rajd rowerowy z okazji święta flagi szlakiem Solnym i Pomorska Droga św. Jakuba na Pomorzu Zachodnim do Lubiechowa to już tradycja naszej małej ojczyzny czyli Karlino – Gmina z Energią, Karlino Zachodniopomorskie.

Jak co roku nasz rajd odbywa się 1 Maja. To jedyny rajd który zaczyna się w sercu miasta, czyli pod karlińskim Ratuszem.

Trasa rajdu krótka, w dwie strony 15 km, ale jest to trasa rodzinna. Dystans do pokonania dla każdego, tak aby wspólnie – rodzinnie pokazać nasz PATRIOTYZM ???.

Pogoda co prawda nie zachęca do wspólnego świętowania na świeżym powietrzu, ciemne chmury i chwilowy deszcz odstraszały, ale ci, co wzięli udział w imprezie, stworzyli niesamowitą atmosferę radości i zabawy, potwierdzając, że Karlino – Gmina z Energią zmieniało się przez te 15 lat członkostwa w UE, a my dzisiaj w pełni korzystamy z infrastruktury wybudowanej z funduszy unijnych: ścieżka rowerowa, świetlice wiejskie, place zabaw, Homanit Arena – Regionalne Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie i wiele, Muzeum Ziemi Karlińskiej i wiele, wiele innych.

Dziękujemy wszystkim za udział, za wspólną zabawę i wspólne świętowanie i odśpiewanie Hymnu UE – “Ody do Radości”. W rajdzie wzięło udział blisko 100 rowerów i ponad 150 osób (dopisali mieszkańcy, ale byli też tacy, co dojechali autem tylko na piknik).

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy:

?? Homanit Arena – Regionalne Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie & Emilia Filipowicz
?? Karlino – Gmina z Energią
?? Karliński Ośrodek Kultury
?? Sołectwo Lubiechowo
?? Sundaybikers Karlino Team
?? Rooweromania Białogard