iluminaca HOMANIT ARENAHOMANIT ARENA – REGIONALNE CENTRUM TURYSTYKI I SPORTU W KARLINIE

Sport odgrywa coraz większą rolę w życiu każdego człowieka. Dbałość o zdrowie, sylwetkę i prawidłową postawę ciała, rozwój sprawności i wydolności fizycznej jest w dzisiejszych czasach czymś tak powszechnym, że spędzanie czasu przed telewizorem czy komputerem stało się po prostu niemodne. Gmina Karlino, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców, podejmuje szereg działań i inicjatyw w zakresie rozwoju sportu, turystyki i rekreacji, które są często pasją i ważnym elementem ich stylu życia. Taka właśnie idea przyświecała budowie Homanit Areny – Regionalnego Centrum Turystyki i Sportu w Karlinie.

WSZYSTKO, CZEGO TRZEBA

Nowoczesna baza Homanit Areny uzupełnia istniejącą ofertę sportową i turystyczną w naszej gminie. To kompleks sportowy, który wraz z zapleczem w pełni zaspokaja potrzeby sportowe i kreuje nową jakość życia i spędzania wolnego czasu. Zlokalizowany w sąsiedztwie stadionu miejskiego centrum to wielofunkcyjny obiekt dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Na parterze hali zlokalizowano kompleks sanitarno-socjalny, centrum rehabilitacji z siłownią, kriokomorą i strefą relaksu, salkę zabaw dla dzieci tzw. Małpi Gaj oraz kręgielnię. Piętro przeznaczono na kort do squasha, ściankę wspinaczkową, salę ćwiczeń przystosowaną do zajęć fitness oraz na salę sportową o wymiarach 33,00 x 47,40 m wraz z widownią dla 523 osób. Tutaj również znajdują się pomieszczenia biurowe, w których ulokowano gabinet doradztwa żywieniowego oraz gabinet kosmetologiczny. Znajduje się tutaj również salka konferencyjna (tzw. klubowa). Na obydwu poziomach zaprojektowano niezbędne pomieszczenia towarzyszące (szatnie, sanitariaty, pomieszczenia i zaplecza techniczne). Dogodna lokalizacja oraz zaplecze parkingowe ułatwiają dostępność do obiektu sprawiając, że dojazd oraz parkowanie nie jest żadnym problemem.
Obiekt wybudowany został w poszanowaniu środowiska naturalnego poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii w postaci pomp ciepła, solarów oraz ogniw fotowoltaicznych, które wykorzystywane są w bieżącej eksploatacji budynku.

NOWA HALA – NOWE MOŻLIWOŚCI.

Sport, kultura i koncerty, zabawa i rozrywka a także dbałość o kondycję, zdrowie a nawet urodę. Wszystko w jednym miejscu. Obiekt dostosowany jest do organizacji imprez artystycznych, sportowych, kulturalnych, wystawienniczych, konferencyjnych, koncertowych, pracowniczych, integracyjnych, wernisaży, biesiad i wielu innych. Funkcjonalna aranżacja areny głównej jest w stanie pomieścić nawet do 1200 osób.
Obiekt idealnie nadaje się do organizowania zajęć dla dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów, zajęć indywidualnych i grupowych, szkolnych i klubowych oraz zajęć dla pracowników.

ARENA GŁÓWNA

Hala widowiskowo – sportowa Homanit Areny to wielofunkcyjny sala spełniająca wymogi dla rozgrywek turniejowych. W pełni klimatyzowana arena główna posiada boisko wykonane z litego drewna dębowego o wymiarach 45,00 m x 23,00 m (wysokość 8,03 m). Istnieje możliwość podzielenia areny za pomocą specjalnie zamontowanych 2 kurtyn, na trzy mniejsze boiska o wymiarach: 15m x 8 m.

Boiska wielofunkcyjne umożliwiają przeprowadzenie rozgrywek turniejowych w:
piłce ręcznej
piłce nożnej halowej
siatkówce
koszykówce
tenisie stołowym
badmintonie
sportach walki: boks, zapasy.

Hala posiada 4 elektroniczne tablice wyników gier sportowych, w tym jedną główną oraz trzy małe obsługujące boiska powstałe po podzieleniu areny głównej. Po odpowiednim zabezpieczeniu podłogi istnieje możliwość realizacji imprez artystycznych i estradowych.